Webinar - Krakowska Szkoła Psychoterapii Psychoanalitycznej

 Kraków, ul. Śliska 16, lok. 2
Przejdź do treści
Polacy, Niemcy - porozmawiajmy!
POLACY, NIEMCY - POROZMAWIAJMY! - webinar
TERMINY SPOTKAŃ
19.11.2022 - sobota
w godzinach: 17.00 - 18.30
20.11.2022 - niedziela
w godzinach:
10.00 - 11.30
11.45. - 13.15
Instytut Analizy Grupowej "Rasztów" zaprasza na kolejne polsko - niemieckie spotkanie on line:
Polacy, Niemcy - porozmawiajmy!

Od 2018 roku grupa osób z Polski i Niemiec, przede wszystkim członków Instytutów Analizy Grupowej w Warszawie I Heiderbergu spotyka się przynajmniej raz w roku, aby we wspólnej rozmowie znaleźć zrozumienie dla otaczającego nas świata i siebie w świecie.

Dotychczas badaliśmy jakie wewnętrzne wyobrażenia siebie nawzajem nosimy w sobie. Kim są Polacy w świecie wewnętrznym Niemców i kim są Niemcy w świecie wewnętrznym Polaków? Jakie mamy o sobie fantazje i jaką to skutkuje dynamiką relacyjną, oraz jak wpływa na nasze wewnętrzne reprezentacje siebie i Innego.
Kiedy zajmowaliśmy się tym międzypolenionym dziedzictwem, odnaleźliśmy zarówno przemoc i poczucie krzywdy, jak i pozytywne uczucia, bliskość, a czasami czułość, jakie żywili do siebie Niemcy i Polacy w pokoleniu rodziców i dziadków.
Doświadczyliśmy, że psychiczna przestrzeń, którą tworzą wspólnie uczestnicy z różnych z kontekstów społecznych, posiadający różne punkty widzenia, pomaga pomieszczać i rozumieć złożoność zdarzeń zachodzących w otaczającym nas świecie. Sądzimy, że nasza kolejna rozmowa ponownie stworzy bezpieczną przestrzeń refleksji w burzliwych czasach w jakich przychodzi nam żyć.

Rozmowa jest moderowana przez grupowe analityczki z Niemiec i Polski: Angelę Schmidt-Bernhardt, Beatrice Kustor i Joannę Skowrońską oraz analityka grupowego z Wielkiej Brytanii Alfreda Garwooda. Obecność Alfreda zapewnia nam nie tylko trzecią perspektywę, ale także konkretne doświadczenie, jako że jest on specjalistą w dziedzinie skutków traumy społecznej i relacyjnej.

Warsztat składa się z trzech sesji grupowej rozmowy i jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, jednak dla bezpieczeństwa procesu prosimy o uczestnictwo w całym wydarzeniu.
  • Język warsztatu: polski, niemiecki, angielski.
  • Koszt: 215 zł.
  • Miejsce wydarzenia: online
  • Pytania prosimy kierować: joannagrazynaskowrońska@gmail.com
  • Zapisy: sekretariat.rasztow@gmail.com
Wróć do spisu treści